Ecstatic fashion – móda trochu jinak

Ecstatic fashion je vlastně nápad, který vznikl v březnu 2015. Vyšla jsem si na Flower festival v Páro v tradiční Bhútánské kiře, kterou jsem si trochu upravila tak, že nebyla úplně tradiční, ale byl to stále krásný Bhútánský kroj. Ohlasy místních byly úžasné. Byli okouzleni a vyzývali mne k další tvorbě. A to následně i od několika členů královské rodiny. A to mne velice potěšilo a vedlo k zamyšlení v tomto pokračovat.

Ženská zručnost je kouzelná, dokáže vyrobit tak nádherné látky – obrovský dar světu. Ruční tkaní znamená sedět hodiny a hodiny, dny a měsíce a tkát, tkát soustředěně a s láskou, aby se dílo zdařilo. Tradiční práce, která je i rituální prací žen v Bhútánu. Stará řemesla, která nezanikají.

V té době jsem se přestěhovala do Indie, Díllí , která je centrem textilního průmyslu. A celá ta myšlenka se v mé hlavě skládala postupně jako puzzle.

Dalším podnětem bylo i to, že si navrhuji sama večerní šaty, ve kterých často i přednáším, a mnohokrát jsem dostávala dotazy, kde je lze koupit. A pokaždé jsem musela říci : „Bohužel, tyto nelze zakoupit, jsou jen jedny, navrhla jsem si je sama.“

Před deseti, dvanácti lety jsem studovala návrhářství a moje kolekce byla velice dobře přijatá a tak se mi spojilo to, co bylo mojí vášní a to návrhářství a touha vytvořit něco krásného pro ženy a zároveň podpořit tradici, ale hlavně práci žen, které s láskou vyrábí tyto látky. Ale i ženy v malé dílničce v Díllí, které z těchto látek šijí.

A tak jsem začala vyrábět šaty z kir, které jsou nádherné a kvalitní, barvené přírodními barvivy. Avšak mnohdy se objevil problém ohledně ceny, kvalita s sebou přináší i finanční nákladnost. Věděla jsem, že šaty např, za desettisíc, které mají třeba i vyšší hodnotu, nebudou dostupné pro všechny. Z toho vznikl nápad vyrobit šaty linii Prêt-à-Porter z viskozy, které budou dostupnější a rovněž nádherné a ženské. Tak aby vyzvedly ženskost, ženskou linii a mohly pracovat s principy barevné terapie. A doplnit je o části Bhútánských látek, vymyslela jsem proto, jim dodat jeden kouzelný prvek a to pásek. Takže vznikla syntéza indického textilního umění a bhútánského řemesla. Poslední částí byly šaty šité ze sárí nebo starožitných textilních produktů, které jsem objevila v Indii.

„Pro ženu je důležité, aby vypadala krásně a ještě více je pro ní důležité, aby se cítila krásná.“


 

Poprvé jsem tyto šaty předvedla na Ženy ženám živě 2016

Své modely jsem předvedla i na Festivalu Evolution v Praze.

A měla také  přehlídku Ecstatic Fashion v Bhútánu 


 

Více o šatech, páscích, a jiných kouzelných doplňcích naleznete zde : https://www.ecstatictravel.com/

a o mém programu ECSTATIC FASHION zase zde : http://cestaextaze.cz/ecstatic-fashion/