Mystic dance 3.-4.3. 2018

TANEC JE SKRYTÝM JAZYKEM DUŠE …“

 

Pojďte s námi zažít extázi z tance, pohybu a ženského těla!

Již od pradávna byl tanec prostředkem k sladění se s dechem přírody, lidského biorytmu, kosmu a lidských bytostí navzájem. Skrze rytmy a hudbu objevíme tanec v sobě, který žije v každé buňce našeho těla a probouzí v nás cosi primárního a přirozeného.

Psychofyzické tance, dech, emoce, rituály, technika, choreografie – to vše vás dovede k extázi!

Co zažijete?

 • Uvolnění emočních nánosů
 • Odevzdání se rytmům
 • Probuzení těla a zpřítomnění se v prožitku vlastních pohybů
 • Tance čtyř elementů
 • Kdo vlastně jsem, když tančím?
 • Tanec, forma, exprese
 • Polarity – mužský / ženský aspekt, vedení a následovaní
 • Posvátný chrámový tanec

 

Zaciťte své tělo a naučte se naplno využívat svůj potenciál!

 Ženy mají od nepaměti k dispozici úžasné cesty jak vytvářet posvátný prostor ve svých životech – prostřednictvím sexuální energie, chrámového tance a rituálu.

Skrze tanec vzývají bohyně, pomocí pohybu těla pronášejí modlitby, vyprávějí epické příběhy a vyjadřují vděčnost. Tanec se pak stane pohybem v meditaci, hlubokou oddaností a odevzdáním se.  A pak se stane ten magický moment – tanečnice a tanec se propojí v jedno a napojí se přímo na Zdroj.

 „Indický chrámový tanec vychází z tradice Deva Dasi, kde její tanečnice zasvěcuje své umění jako posvátný projev Bohyni. Tanec se stává pohybem v meditaci s hlubokou oddaností a odevzdáním se. Jak tanečnice vypráví epické příběhy bohů a bohyní prostřednictvím složitých gest rukou (mudry), výrazem nohou (abhinaya), otevírá se tanci…tak se tanečnice a tanec stávají „jedním“. V konečné podobě se tanečnice dostává za vnější koncepty umění, kultury a tradice a napojuje se přímo na Zdroj, jako Zdroj.“  (Monika Nataraj)

Co vás ještě čeká?

 • Jak přinést více extáze a radosti do těla?
 • Pohyb jako přirozený projev jiskření sexuální energie
 • Něco málo o svádění skrze pohyb
 • Tipy na to, jak udržovat tělo v krásné a šťastné podobě
 • Řeč těla a naše nevědomé signály
 • Tanec jako rituál

Celým víkendem Vás budou provázet Helena Bartlová a Lilia Khousnoutdinová

Kdo se k nám přidá?

Kde: Praha http://pohled-pracoviste.business.site/

Kdy: 3.-4.3. 2018 vždy od 9:00 do 18:00

Cena: 3.300,- Kč nebo 2. 900,- Kč pro členky on-line programu Cesta Extáze a pro Kněžky zasvěcené v rámci výcviku pod vedením Lilie Khousnoutdinové nebo Andrei Sobotové.

přihlásit se můžete u Heleny Bartlové : h.bartlova@narodni-divadlo.cz

 

Lilia Khousnoutdinova
Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu a následně Gender, Development and Globalisaiton na London School of Economics. Vede projekt Ženské příběhy a Cesta Extáze a provází ženy na cestě k pochopení svého těla a jeho cyklů pomocí přednášek, prožitkových seminářů a poznávacích zájezdů.

Jako dula a akreditovaná učitelka Active Birth dlouhodobe vedla kurzy předporodní přípravy a doprovázela ženy u porodu. Je autorkou několika knih, kolekce šperků a šatů. Provází ženy i muže na cestách po posvátných pohanských místech v Anglii, ve Francii a Asii.
Má čtyřletého syna a najdete ji na www.cestaextaze.cz

Helena Bartlová
Tanečnice, lektorka metody Pilates, terapeutka Psychobaletu, pedagog a choreograf. VystudovalaTaneční katedru HAMU v Praze (obor Pedagogika tance), absolvovala výcvikový sebezkušenostní a teoretický program Taneční terapie pod vedení zakladatelky taneční terapie v USA Miriam R. Berger, metodu One Brain, taneční integrovaný workshop s britskou taneční skupinou CandoCo, metodu Etikoterapie a Kineziologie. Jako choreografka spolupracovala s pražskou DAMU a Bohnickou divadelní společností, věnuje se vědecko-výzkumné činnosti v oblasti Psychobaletu a Taneční terapie s mentálně postiženými lidmi.