Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 4.

Mám úžasné dítě. Jsem dobrá máma.

Dnes jsem si dala za úkol – budu co nejvíce trpělivá a hodná na Lea… A nepřekvapivě choval se mnohem lépe než předchozí dny! Sice nic není zadarmo, a holky z vesnice v příběhu to u nás dotáhly až do titulu „Lady Beatrice of the Dragon Order of Fire magic“ a „Lady Joanna of Thunder dedicated to HM the Dragon Queen“, a vyhrála jsem celkem 28 vymyšlených bitev… Sama nesu čestné jméno Lady Violetta, a dostala jsem za noblesní boje Snake Skin armour. Ještěže ho skutečně nemusím táhnout na sobě!

Moje special magic jsou údajně byliny… A tedy, aby pohádka měla aspoň nějaké reálné souvislosti, učíme se po cestě základy bylin.

Máme též vybrané jména pro potenciální sestřičku (ne, nemyslím si, že jsem těhotná… Jen dobré téma, aspoň na 30minut.. A jméno zatím do zálohy).

Obecně, dnešek byl za odměnu – převážně lesem, obklopeni omamnou vůní květů a stromů, hodně ve stínu, a – to podstatné – převážně z kopce. I když voda samozřejmě došla znovu.. Tentokrát ale kolem nebyly další domy.

Trasa byla skoro stejně dlouhá, ale v porovnání se včerejším peklem… se mi zdá aspoň poloviční. Už vím, že prvních 10km dáme bez problémů, a potom to začíná být těžké…

Začínám být nemocná, mám rýmu, mám hodně pohmožděné nohy, a cítím nehezkým způsobem právě koleno. Paradoxně meniskus mám rozbitý v levém… Ale ne vše je logické. Třeba to že Leo skáče jak Duracel zajíček i večer, potom co já ležím mrtvá. Jak je to možné??

Už několikrát mi bylo dnes řečeno, že si přece můžu objednat nosiče.. Ale ne, já si ty naše věci chci donést sama. Tvrdohlavá jsem. Ať je to poctivé.

Taky proto konečně dnes spíme v ubytovně. Sice stojí stejně jako hotel, ale je tu hezký pocit pospolitosti s dalšími poutníky, pěkné suvenýry k prodeji (i když já do Santiaga už nepřibírám do batohu ani gram) a paní správkyně se chtějí s Leem tisíckrát vyfotit. Jeho to baví. Taky si poprvé můžu v klidu vyprat a jsou tu k dispozici jednorázové žiletky! Ať žijí ubytovny…

  Zítra jdeme do Santiaga. Posledních 15km. Docela je mi líto, že to končí i když kolena se radují!

Mám zarezervované dvě noci na různých „zámeckých“ místech. Katolickou „ubytovnu“ za 10.000 Kč na noc jsem nakonec zamítla, ale něco krásného a zámeckého si určitě zasloužíme… Pokud dojedeme. Srdce bije rychle.

připíjíme na buen camino

Čeká mne Santiago. A potom návrat domu, kde mne čekají další dobrodružství… A hlavně – láska.

Našla jsem dnes jeden z ukazatelů na cestě, kde pod mušlí bylo srdce a šipka. .. A ano, co je ve finále to jediné, co má smysl následovat? Srdce.

Co nám zbude až „dojedeme“ celou cestu životem? Co bude důležité? Láska a příběhy…

Čehož mám k životě požehnaně, a za což děkuji s každým krokem.

A už se těším, až budu kráčet ne Camino, ale po střepech skla. Hned po návratu totiž chystám Goddess Glass walk – možná paradoxně, pomáhá uvěřit moudrosti těla a probudit intuici, zpracovat emoce. Máme tam i noční vision quest. Mám pocit že jsem dobře připravena… Svůj vision quest jsem tady na camino podnikla myslím poctive. (na goddess glasswalk víkendu jste samozřejmě vítané!)

PS : Dnes jsem nám pořídila pořádně tyče na chození… Krásné, s mušlí 🙂 Dělají mi radost každým krokem.. A navíc fakt pomáhají. Mně. Leovi moc ne… Sice trvá na tom že ano, ale v praxi ji jenom nese 🙂

 

Chcete také cestovat a nejen sami, ale i s dětmi, poznávat jiné kraje a společně si to užít? Nechcete se vzdát svého snu a pokorně přijmout mýtus : „To s dětmi už cestovat nemůžeš.“ ? více informací zde http://womensacademy.cz/ecstatic-travel/
Nebo si pořídit nějaké dárečky z dalekých míst ? Nádherné šaty z exotických látek ? Či s námi zajet na pouť ?https://www.ecstatictravel.com/

Předchozí :

Pouť do Santiaga … s 5letým dítětem. Díl 1 – úvod.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 2.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 3.