Den PO pouti do Santiaga: emoční detox, aneb „instaluji updates, nesahejte na mne!“ díl 6. Závěr.

„Cítím se jako papírový drak – lehká a svobodná. Kolem kterého si všichni hrají se sirkami – vyjukaná a podrážděná.“

Dojezd je hodně tvrdý. Vlastně mně to celé nejvíce připomíná můj vlastní seminář zvaný emoční detox. Je to záhul, ke konci absolutní dno, vyčerpaní až kam to jde, následná euforie a vesmírný orgasmus… A potom přichází horská dráha. Vše za pocitu že – „wow, je to jedno z nejtěžších, co jsem kdy dělala, a teď je mi na h****, ale vím, že se se něco důležitého mění, a stojí to za to“. Údajně probíhá tedy prospěšný proces transformace.

Vesmírný orgasmus a totální euforie mi vydržely od rána – kdy jsem měla skoro fyzický pocit že umím lítat – až přibližně do oběda. Potom vyšlo slunce, začalo být tepleji a nějak ze mne úspěšně poodpadal veškerý optimismus. Únava jako blázen, takovou snad ani neznám, všechno špatně, pomalu nemůžu ani chodit, a už vůbec nevím KAM a PROČ jít, existenciální strach. Kam jdu? Co mne čeká doma?…všechny strachy poctivě vystrčili růžky. Kdo jsem? Proč jsem? Jsem dobrá máma? Má to, co dělám smysl? Má můj aktuální velký skok do neznámá (o tom jednou víc… až budu vědět jak to dopadlo. Zatím spíš letím a čekám až mi narostou křídla) vůbec nějaký smysl? Nezbláznila jsem se úplně?

Už fakt nemám na to, aby na mně někdo křičel „máma, máma, máma!! „, tahal pořád za ruku, kopal v posteli, pořád něco, pořád něco… Já chci chvíli klid! Ležet! Spát! Pár hodin…. TICHO. Chci ticho. A aby už nepípal telefon. Došla jsem dnes pouť – a zrovna TEĎ si všichni vzpomněli, že jsem nezbytná a že mne akutně potřebuji?!

Chodí to ve vlnách. Chvíli jistota a totální štěstí. Chvíli pocit,  že ještě jednou „máma“ a jdu skočit někam…

Ráno největší nadšení – jdeme na mši pro poutníky… Půlhodinová fronta na slunci a potom absolutně plný kostel, kde není vidět nic a všude sedí na zemi školní zájezdy… Čekala jsem aspoň varhany, ale ne, jen mluvené modlitby přes reproduktor. Vydrželi jsme možná 5minut…

Peče slunce a mně strašně bolí hlava, ramena, nohy. Jsem podrážděná a moc se snažím nebýt naštvaná na Lea za to, že potřebuje nutně prozkoumat každý obchod a osahat veškerý nejdražší porcelán (pohledy prodavačů jsou ještě horší než včera v restauraci).

Zapadá slunce. Na hlavním náměstí hraje klasická hudba. Katedrála mění barvy – přesně tak, jak to mám ráda. Jediné co mi chybí je vášnivý polibek, jinak je to prostě absolutně dokonalé.

Jsou to vlny… Horská dráha. Je to normální. Za pár dní to sedne. Systém integruje updates.. Teď jsem jak Windows, když říká „installing updates, do not turn off“… Tak já mám „..do not TOUCH“. Ale tak 50% už asi máme nainstalováno. A doma si asi koupím Apple. To je asi ono – měním se na Linux 😀 a dře to, ale jde to… Změna je proces. Díky za to.

Dnešní lekce – čím větší proces (změna), tím větší dojezd, a je to normální. Fáze integrace je stejně důležitá jako proces samotný a může být dokonce náročnější. Jako porod placenty. Bez integrace není stálých výsledků. Být k sobě trpělivá a HODNÁ. Zpomal. Je to ok. Hýčkat se víc. Když jsem v pohodě – jsem lepší máma. Chválit se. Cenit se. Chválit Lea.

***kvalitní integrace je pomalý proces***

Dali jsme to. Není to otázka kilometrů. Fyzicky to celkem šlo. Pro mne ta pouť byla cestou léčení vztahu k mateřství.

Zase sama s dítětem. Panika. Všichni démoni z minulosti přišli na návštěvu. A my jsme šli dál… Poprvé jsem schopná pomyslet na další dítě, a nemám strach. To je ta moje skutečná Compostella.

 

 

Chcete také cestovat a nejen sami, ale i s dětmi, poznávat jiné kraje a společně si to užít? Nechcete se vzdát svého snu a pokorně přijmout mýtus : „To s dětmi už cestovat nemůžeš.“ ? více informací zde http://womensacademy.cz/ecstatic-travel/
Nebo si pořídit nějaké dárečky z dalekých míst ? Nádherné šaty z exotických látek ? Či s námi zajet na pouť ?https://www.ecstatictravel.com/

Předchozí :

Pouť do Santiaga … s 5letým dítětem. Díl 1 – úvod.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 2.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 3.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 4.

Pouť do Santiaga s 5letým dítětem. Díl 5.