Neutíkat před bolestí je velkou cestou

Pravý domácí časopis čtu již mnoho let a jsem velmi ráda za naší spolupráci. V aktuálním roce se v něm objevují naše témata přechodových rituálů. Děkuji za úžasnou spolupráci.

V rozhovoru pro Pravý domácí časopis s Petrou Kruntorádovou mluvíme nejen o udržitelnosti, nádherných látkách z Bhútánu, které vypráví příběh prastaré tradice tkaní, tvorby nádherných a jedinečných šatů s těmito prvky, ale i podporu ženské tradiční ruční práce.   A zároveň přemýšlíme nad udržitelností, nad ekologickou stránkou věci. Pro nás ženy nemá smysl mít plné skříně oblečení a stejně mít pocit, že nemáme nic na sebe. Jde o to najít pro sebe to, v čem se cítím dobře, co je můj styl, to jaká jsem já. Dovolit si vyjádřit navenek to, jaká jsem uvnitř.

„Lidem dochází, že nosit šaty jednu sezónu a pak je zahodit je nesmysl“

Odpovídám i rovněž na otázku : „Co je pro mě extáze?“ K tomuto tématu mohu doporučit knihu psychoterapeutky Jalajy Bonheim Touha po extázi, kde popisuje touhu po extázi jako základní lidskou potřebu jako stav napojení se na krásu, lásku, harmonii… Odpovědí je pro mě napojení sám na sebe, poznání sama sebe, hluboké vědomé prožívání.

Neutíkat před bolestí je velkou cestou. Kdysi mě velmi oslovilo druidské pořekadlo : „Jdi do srdce svého strachu a tam najdeš své útočiště.“ A tam najdeš sám sebe.

Když opravdu do toho půjdeme najdeme svojí sílu, ryzost, pravou podstatu,… (podrobněji v rozhovoru)

Jedním z témat je také, kde se cítím doma? A víte, kde? Přesně tam, kde cítím lásku, rodinu, zamilovanost, teplo, bezpečí a intimitu. Jak žiji a mnoho dalšího najdete v rozhovoru 😉