SLAVÍME NAROZENINY!
Všechny programy* se slevou 50 % po zadání promokódu NAROZENINY50
* sleva se vztahuje na základní varianty programů bez šperků a dárků. Akce platí  od 16.6.2023 - 26.6.2023

Ženské příběhy – Menstruace a tajemství duše

Menstruace je čas introspekce, kdy na symbolické rovině něco umírá. je obdobím, kdy naslouchám svému nitru, vnímám svou duši a kdy se učím něco o sobě samé. Menstruace se stala mystickou zkušeností, která otevírá přístup k tajemstvím duše.

Kdysi jsem prožívala menstruaci jako bolestivou událost. Postupem času jsem svůj pohled na menstruaci změnila. Čas menstruace se pro mě proměnil v období introspekce a odhalování tajemství koloběhu života-smrti-života. S každou menstruací něco symbolicky umírá a odchází ze života. Umírání je proces náročný.

Od té doby mám respekt, jak k menstruaci, tak k vlastním prožitkům. Když se mi při menstruaci (nebo krátce před ní) děje něco nepříjemného, případně jsem nepříjemná já sama, beru to jako signály duše. Chápu, že se mi snaží něco říci. Vydám se tedy na pouť do podsvětí, tak jako se vydala Psyché hledat svého manžela, aby se k ní vrátil.

Já však hledám svoji duši, abych naslouchala jejímu povídání. Projdu vrstvami nepříjemného. Dnes se již nebojím projít tmou, protože jsem tuto zkušenost udělala několikrát a vím, že pod vrstvou temna se vždy skrývá světlo. Vím, že se tam skrývá jedinečný zdroj poznání a inspirace.

Vždy se při menstruaci naučím něco nového o sobě samé, o tom, co je pro mě podstatné, důležité a nezbytné. Někdy je na podstatné věci v každodenním životě tak lehké  zapomenout. Při menstruaci to důležité vystupuje napovrch. o to intenzivněji, čím méně jsem ve spojení s vlastní duší.

Menstruace mě naučila vnímat svou duši jako něco, co mě přesahuje. Vlastně bych setkání s duší mohla také nazvat setkání s bohem, splynutí s vesmírem, poznání nekonečna. Názvů je mnoho, všechny jsou nepřesné a všechny se snaží popsat tutéž mystickou zkušenost.

Duše je hluboká jako oceány světa, dalece mě přesahuje, její moudrost je nekonečná. Klaním se jí. Jsem šťastná, že menstruace mi otevírá přístup k tajemství duše a já se mohu těšit z přítomnosti posvátného. Menstruace se stala mostem, po kterém kráčím vstříc sobě samé.

autorka : Dominika Špačková (www.vedomezenstvi.cz)

ukázka z knihy Ženské příběhy


Knihu naleznete zde : https://www.ecstatictravel.com/cd-a-knihy/zenske-pribehy/