Ženské příběhy : Těhotenský test? Nebyl potřeba

Ale chtěla jsem důkaz, fyzický důkaz svého jasného pocitu, než to oznámím partnerovi. Taky věděl. Ale dokud jsem neměla v ruce důkaz, bylo příliš snadné tuto skutečnost ignorovat. Příliš snadné žít dál jako dřív a nepřemýšlet o blížících se změnách.

Jak probíhá těhotenský test? Počůrat papírek na záchodě… a to je všechno? Měl-li to být okamžik, kdy se definitivně potvrdí, že v sobě nosím nový život, chtěla jsem, aby to byla oslava.

A tak jsem zapálila svíčky, nakapala do koupele růžový olej a dala si dlouhou, uvolňující vanu. Pomodlila se k Velké Matce bohyni a s jejím požehnáním jsem nasbírala do křišťálové skleničky tekutinu, která měla prozradit mé tajemství. Hladina na papírku pomalu stoupala, než se definitivně objevily dvě tmavé čárky. ANO. Nosím v sobě nový život.

V tichosti, v posvátné úctě ke svému tělu jsem šla do ložnice a celé ráno jen ležela… Odpočívala, naslouchala sobě, povídala si s dítětem, které si mě pro svůj příchod na svět vybralo. Usínala jsem a probouzela se. Masírovala si bříško masážním olejem. Děkovala jsem.

Autorka : Maria

ukázka z knihy Ženské příběhy 


Ecstatic mama

Pojďme se společně podívat na to, jak se nejlépe můžeme připravit.
Jak si můžeme dopřát ty nejoptimálnější podmínky pro krásný porod!

www.ecstaticmama.cz