SLAVÍME NAROZENINY!
Všechny programy* se slevou 50 % po zadání promokódu NAROZENINY50
* sleva se vztahuje na základní varianty programů bez šperků a dárků. Akce platí  od 16.6.2023 - 26.6.2023

Emoce, emoce a zase ty emoce

emoce

Kolikrát jste se dostali do situace, kdy vaše pocity bouřily jako tornádo, a přesto jste to dokázali spolknout a nedat před ostatními nic vědět, ani zdánlivě netušili, že překročili vaše hranice… Otázkou je však, jestli ostatní překročili vaše hranice anebo jste to byli vy, právě proto, že jste svoje DOST nevyjádřili. Pojďme se spolu a to podívat jiným pohledem. Pohledem tvůrce svého života a ne oběti.

Tím, že se snažíme zastavit průběh emocí, se začnou usazovat někde v těle. Nevyjádřené emoce = vznik nemoci. Navnímejte si právě slovo ne-moc, nemohu, neovládám, nezvládám dělat to, co chci, co mám rád, po čem toužím,….

Prožívat emoce znamená vnímat svou citlivost, ty radary, které ukazují, co je nám příjemné a co už ne. Emoce nám pomáhají určit naše hranice, ale ne ostatním, ale nám samotným. A poté je důležité vymezit hranice ostatním a umět o tom otevřeně komunikovat. Podstatným je si dovolit flexibilitu hranice, protože tím můžeme i získat v určitě chvíli. Pružnost ve směru ke komu je nastavena a v jakých situacích, právě tak, abychom se cítili v bezpečí. Emoce nás totiž i ochraňují. A to například v případě strachu se spouští celý systém tělesného prožívání ve chvílích ukvapených rozhodnutí, ale zároveň nám dávají tu váhu, když zvládneme překonat tu naší hranici ve chvíli, kdy můžeme něco skvělého získat.

emoční

Pokud emoce tlumíme, může se stát i to, že se utlumí i prožívání i těch „pozitivních“ radosti, lásky,… Vytvoří se tak ochranná krusta, přes kterou nemohou procházet. Život začne splývat v šeď a nekonečno bez pocitů radosti z činností, které nás baví, utlumí se vize a vášeň, která nám je pomáhá uskutečňovat a i vztahy přestanou být tak láskyplné.

Emoce dělají náš vnitřní svět barevným a dávají mu neskutečnou esenci a náboj, který pomáhá kreativně tvořit náš život. Dávají nám odvahu, pomáhají rozpouštět a uvolňovat bolesti, tvoří empatii a podporu mezi blízkými, ale i pomáhají pochopit zkoušky, kterými procházíme, abychom z nich mohli vytěžit ten pomyslný diamant pro další kroky v našem životě.

 

A tímto bych vás chtěla pozvat do ECSTATIC CLUBU, protože právě v měsíci červnu jsou hlavním tématem EMOCE.

Provede vás jím Lilia Khousnoutdinova, Mirka Vokounová Krepčíková a Petra Cihlářová. Dozvíte se, jak zvládat emoční bouře. Jak naše tělo reaguje na stres z okolí? Co je to řeč emocí a jak s nimi můžeme pracovat? A mnoho dalšího.

AUTORKA : Mirka Vokounová Krepčíková