SLAVÍME NAROZENINY!
Všechny programy* se slevou 50 % po zadání promokódu NAROZENINY50
* sleva se vztahuje na základní varianty programů bez šperků a dárků. Akce platí  od 16.6.2023 - 26.6.2023

Jsem žena, jsem Evropa – Matylda z Canossy

Toskánská markraběnka a válečnice, která sama stála v čele vojska. Na přelomu 11. a 12. století sehrála důležitou roli v boji o investituru mezi papežem Řehořem VII., jehož byla spojenkyní, a císařem Jindřichem IV. Během své vlády dala vystavět stovky kostelů a zasloužila se o modernizaci Toskánska.

Sharlota, rapperka, zpěvačka a influencerka ztvárnila Matyldu z Canossy

V článku Marie Claire naleznete rozhovor s Sharlotou a zároveň i více odhalí o Matyldě z Canossy.

https://www.marieclaire.cz/jsem-zena-jsem-evropa-matylda-z-canossy-v-podani-rapperky-sharloty

Ženy, které tvořily historii Evropy.

Nasajte inspirativní atmosféru z jedinečných fotografií výjimečných žen oživujících příběhy význačných Češek a Evropanek od dávné historie po současnost. Seznamte se s postavami minulých dob a prožijte s nimi znovu jejich cestu nabitou ženskou silou a nezdolným odhodláním.

Jmenuji se Lilia Khousnoutdinova a kalendářními měsíci roku 2021 vás provedu jako Evropa. Představuji řeckou mytologickou postavu a zároveň kontinent, který je naším domovem. Seznámím vás s hrdinkami, jejichž životní osudy zanechaly v historii lidstva nesmazatelnou stopu.

Které úspěšné ženy současnosti jim propůjčily svou tvář? Gabriela Partyšová jako svatá Ludmila, Sharlota jako Matylda z Canossy, Mariana Prachařová jako svatá Anežka Česká, Kateřina Sokolová jako Artemisia Gentileschi, Patricie Pagáčová jako Julianna Géczy, Lenny Trčková jako Anna Honzáková, Vlastina Svátková jako Teréza Nováková, Bára Nesvadbová jako Marie Stopes, Olga Lounová jako Irena Sendlerowa, Taťána Gregor Brzobohatá jako Bertha von Suttner, Lucie van Koten jako Tamara de Lempicka a Anna Polívková jako Věra Čáslavská. Těmto úžasným ženám patří velké poděkování.

Poselství projektu Jsem žena, jsem bohyně, o kterém si můžete přečíst ve stejnojmenné knize vycházející na podzim 2020, se dále rozvíjí ve volném pokračování nazvaném Jsem žena, jsem Evropa.

více naleznete zde : https://www.ecstatictravel.com/-jsembohyne/